Oficjalny dress code? Uzupełnij garderobę w sklepie odzieżowym online!

Oficjalny dress code? Uzupełnij garderobę w sklepie odzieżowym online!

Niezależnie od tego, czy zaczynasz swoją pierwszą pracę, pracujesz w niepełnym wymiarze godzin w okresie letnim, czy wybierasz się na staż – ważne jest, aby znać dobry sklep odzieżowy online, w którym można zakupić ubrania potrzebne do wywarcia dobrego pierwszego wrażenia i dopasowania się do miejsca pracy.

Oczywiście każde miejsce pracy jest inne – niektóre mogą wymagać stroju profesjonalnego lub formalnego, podczas gdy inne mogą być dość swobodne – a wiedza o tym, co właściwie oznacza każdy dress code może być wyzwaniem. Aby Ci pomóc, mamy krótki przewodnik po tym, gdzie kupować odzież do pracy, ale także o tym, jakie ubrania powinnaś kupić.

Sklep odzieżowy online – dobry wybór 

Wiele sklepów odzieżowych online ma szeroki wybór ubrań, które pasują do dress code i nie zrujnują budżetu. Przeglądając taką ofertę zwracaj przede wszystkim uwagę na:

Przeglądając sklep odzieżowy online zwracaj także uwagę na wyprzedaże, aby uzyskać jeszcze tańsze oferty. Jeśli szukasz bardziej profesjonalnych ubrań – też są sklepy bardziej w tym temacie wyspecjalizowane pamiętaj jednak, że nieco droższe. Z pewnością jednak przy odrobinie wysiłku uda Ci się znaleźć sklep internetowy o tym charakterze, który oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Co więcej, zwykle im więcej zainwestujesz – tym większa szansa na to, że dana kreacja dłużej CI posłuży. Choć trzeba przyznać, iż da się w bogatej internetowej ofercie również znaleźć niedrogie ubrania, które świetnie wyglądają.


Surowy dress code – czego szukać w sklepach odzieżowych online?

Jeśli pracujesz w branży takiej jak finanse, prawo lub księgowość, prawdopodobnie zostaniesz poproszona o przestrzeganie profesjonalnego lub formalnego ubioru. Podczas większości rozmów kwalifikacyjnych dobrym pomysłem jest również założenie eleganckiej odzieży.

W pewnym sensie jest to najłatwiejszy do opanowania dress code, ponieważ zasadniczo starasz się być tak elegancka i oficjalna, jak tylko możesz. Wadą jest jednak to, że może to być również najdroższy dress code, jeśli chodzi o samo zaopatrzenia w garderobę.


Profesjonalna odzież biznesowa zwykle oznacza marynarkę ze spódnicą lub sukienką. Aby koszty były jak najniższe, zainwestuj w kilka par dobrej jakości spodni, spódnic lub sukienek i jedną marynarkę. Następnie możesz nosić różne koszule, topy i bluzki przez cały tydzień, aby mieć pewność, że każdego dnia nie założysz identycznego stroju.

Powrót do góry